Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Jednotná nabíječka mobilů přijde do tří let, plánuje EU

Investice 17.03.2014 | 16:10 0 Komentářů

Příslušnou směrnici nyní ve Štrasburku schválil Evropský parlament. Má značně ulevit životnímu prostředí a také zpříjemnit život spotřebitelům.

Jednotná nabíječka mobilů přijde do tří let, plánuje EU

Štrasburk – Obyvatelé Evropské unie by už za tři roky mohli mít k dispozici jednotnou nabíječku elektronických přístrojů, především mobilů a tabletů. Příslušnou směrnici nyní ve Štrasburku schválil Evropský parlament.

Podle europoslanců má jednotná nabíječka značně ulevit životnímu prostředí a také zpříjemnit život spotřebitelům. Brusel se s předními výrobci bezdrátových přístrojů na principech jednotné nabíječky dohodl již v roce 2009, tehdejší očekávání se ale prozatím zcela nenaplnila.

Schválený soubor pravidel upravuje provoz radiových zařízení, například problematiku bezpečnosti, zdravotních dopadů či jejich vzájemného rušení. Součástí je i zmíněný návrh jednotné nabíječky, která má skoncovat s každoročními tisícovkami tun elektronického odpadu.

Ačkoli řada výrobců mobilních telefonů v posledních letech přešla na standard v podobě mikro USB konektoru, některé společnosti si uchovaly své rozhraní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.