Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Jedete na dovolenou? Vyřiďte si poštu, není to drahé

Investice 29.06.2010 | 09:31 0 Komentářů

Při delší nepřítomnosti zvažte přeposílání pošty nebo prodloužení odběrní lhůty

Praha – Nechcete během dovolené přijít o důležitý dopis, nebo přeplněnou schránkou lákat zloděje? Česká pošta nabízí dvě služby, které se mohou vyplatit právě při delší nepřítomnosti. Obě jsou cenově přijatelné, zdaleka je však nelze využít ve všech případech.
Za sto korun měsíčně si můžete nechat přeposlat poštu na jakoukoliv jinou adresu v České republice. Službu s názvem „dosílka“ lze využít pro všechny zásilky s výjimkou těch, u nichž odesílat uvedl poznámku Nedosílat. Výjimkou jsou také některé balíky (služba Zásilkový balík).
„Stačí, když se před dovolenou stavíte na jakékoliv pobočce pošty, kde vyplníte žádost o změnu místa dodání (dosílka),“ říká mluvčí České pošty Marta Selicharová.
Dosílka se bohužel dá využít pouze v případě, že se budete nacházet na území České republiky. „Pokud pojedete do zahraničí a nemáte například žádného spřízněného souseda, který by vám zásilky přebíral, máte možnost požádat na poště o prodloužení odběrní lhůty. To může trvat až jeden měsíc,“ doporučuje Selicharová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.