Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Janota míří do dozorčí rady ČEZu. Změnil své plány

Investice 23.07.2010 | 16:07 0 Komentářů

Předsedu dozorčí rady nominuje ODS podle přání premiéra Nečase

Praha- Bývalý ministr finací Eduard Janota obsadí jedno ze tří uvolněných křesel v dozorčí radě energetické společnosti ČEZ. Informoval o tom server IHNED.cz.
„Pan Kalousek mi tu nabídku dnes předložil a já jsem ji přijal,“ řekl v rozhovoru pro HN Janota. Nebude předsedou dozorčí rady ČEZ.  Obsazení této pozice si totiž vymínila ODS, aby existovala přímá linka mezi předsedou dozorčí rady a premiérem Petrem Nečasem. 
Dozorčí rada ČEZ se sejde 12. srpna právě proto, aby do ní vláda doplnila tři zástupce státu. Jedno křeslo v dozorčí radě je obsazeno dlouhodobě, další se uvolnilo po novém ministru zemědělství Ivanu Fuksovi. Dozorčí rada nemá ani svého předsedu, neboť její dosavadní šéf Martin Kocourek z ODS odešel na ministerstvo průmyslu a obchodu a na členství v dozorčí radě ČEZ rezignoval.
Janota mění plány
Janota si tedy zřejmě rozmyslel svůj původní záměr odejít do soukromé sféry a živit se ekonomickým poradenstvím. Pokud skutečně zůstane ve stáních službách, nebude mu za členství v dozorčí radě nebude příslušet odměna. Ta přitom není vůbec zanedbatelná. Naposledy se mezi členy představenstva a dozorčí rady rovnoměrně rozdělilo 25,5 milionu korun. Každý si tedy přišel na více než milión korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.