Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Jako na setkání lordů: První sraz aut Rolls-Royce a Bentley

Investice 17.05.2014 | 18:00 0 Komentářů

Na srazu měly převahu vozy Rolls-Royce. V současnosti se ale v Česku mnohem více prodávají automobily Bentley.

Jako na setkání lordů: První sraz aut Rolls-Royce a Bentley

Stovky příznivců britských automobilových skvostů značek Rolls-Royce a Bentley se v sobotu i za deštivého počasí přišly podívat na 35 exemplářů značek Bentley a Rolls-Royce. Tyto značky tu měly svůj vůbec první oficiální sraz na území Česka.

Vozy se sjely do přírodního parku Panská zahrada v Dubči u Prahy. Historické modely doprovodila i současná nabídka obou značek. Majitelem automobilky Rolls-Royce je v současnosti německé BMW, Bentley má také německé vlastníky, konkrétně koncern Volkswagen.

Právě v současnosti vyráběný Rolls-Royce Phantom byl s cenou 12 milionů korun nakonec nejdražším z vystavených vozů, i když řada historických exponátů se mu svojí hodnotou velmi blížila.

K vidění byly například i dva svatební prodloužené vozy Silver Shadow a také pohřební verze.

Většina vystavených vozů patří tuzemským majitelům, ale na akci přijely i Rolls-Royce a Bentley ze Slovenska, Rakouska a Německa.

V České republice je v současné době necelá stovka vozů Rolls-Royce. Loni si Češi pořídili 29 nových bentleyů a dva rolls-royce.

Jedním z majitelů historických vozů je i herec Pavel Trávníček, který do Dubče se svým modelem Rolls-Royce Silver Shadow rovněž přijel.

Ceny ojetých vozů Rolls-Royce začínají zhruba na částce 300 000 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.