Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Jak zvýšit svou bonitu?

O důvěryhodnosti klienta rozhoduje celá řada parametrů. Svou bonitu, která je pro banku velice důležitá, ale můžeme zvýšit doslova na poslední chvíli.

Bonita neboli důvěryhodnost klienta, je pro banku většinou zásadním parametrem, na jehož základě se rozhoduje o tom, zda úvěr poskytne či nikoliv. Jak píše Finanční Patron: „Některé prvky, podle kterých se bonita posuzuje, ovlivnit můžeme, ale s některými je to podstatně horší.

  • Pokud máte záznam v některém z registrů dlužníků, vaše bonita se zásadním způsobem logicky snižuje.
  • A to na několik dalších let.

Pak je asi lepší variantou nebankovní půjčka u některého důvěryhodného nebankovního poskytovatele s licencí, kterého najdete na seznamu ČNB. A to finanční produkt s označením půjčka bez registru. Určitě si srovnejte půjčky a vyberte pro vás nejlepší. Tyto úvěry se také dají vyřídit prostřednictvím internetu. Zejména online půjčka s nízkou částkou. U banky ale nemáte vyhráno ani v případě, že jsou vaše registry čisté. Dalším rozhodujícím faktorem je i výše příjmů. V tomto případě asi svou situaci nemáme příliš možnost ovlivnit. Najít lépe placenou práci by bylo sice řešení, ale měnit zaměstnavatele těsně před žádostí o hypotéku, by asi příliš moudré nebylo.

Využijte všechny možnosti pro zvýšení své důvěryhodnosti

Proto si v tuto chvíli zjistěte podmínky jednotlivých bankovních institucí pomocí nástroje, kterým je hypoteční kalkulačka a pak učiňte některé kroky pro zvýšení své bonity.

  • Mnoho lidí má pro jistotu nastavený kontokorent, který nevyužívá. Jeho zrušením můžete posílit svou důvěryhodnost.
  • To samé platí také o nevyužívané kreditní kartě. I přesto, že z ní nečerpáte, banka může získat pochybnost, zda ji nezačnete v budoucnu využívat a tím pádem nebudete mít na úhradu každoměsíčních splátek.

Cílem obou zúčastněných stran, klienta i banky, je přeci bezproblémové splacení dlužné částky. Proto jsou banky tolik opatrné a své klienty si pečlivě prověřují. Hypotéka, která vás dovede až k do takových konců, kterým je nemovitost v dražbě, rozhodně nebyla výhodná. Správné nastavení a využití všech možností pro jistotu splácení je tedy žádoucí a nezbytné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.