Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Jak zachránit ČSA? Udělat z nich chobotnici

Investice 12.04.2010 | 09:42 0 Komentářů

Nové vedení směřuje k vytvoření holdingové struktury státní společnosti

Praha – Černá čísla již příští rok, slíbil nový šéf státních Českých aerolinií Miroslav Dvořák, který zároveň řídí i ruzyňské letiště. ČSA se přitom již dlouhodobě potýkají s propadem příjmů z letenek a předpokládá se, že za uplynulý rok vykáží horentní ztrátu tří miliard korun.
Dvořák se svým managementem podle informací deníku Aktuálně.cz v cestě za záchranou aerolinek směřuje k radikálnímu kroku – vytvoření holdingové struktury společnosti. Vrcholkem či hlavou jakési „chobotničky“ bude mateřská společnost ČSA, která bude ovládat dceřiné firmy (chapadélka). Kromě toho s nejvyšší pravděpodobností bude sama provozovat jen pravidelnou dopravu, která je hlavním předmětem podnikání firmy.
Dcery mezi sebou
„Dají se tak ušetřit velké peníze. Jednotlivé dcery by si objednávaly výkony mezi sebou, nebo dokonce externě, čímž se náklady výrazně sníží,“ vysvětluje zdroj blízký vedení výhody takového kroku. Kromě toho se ČSA zbaví také soustředěného tlaku zaměstnaneckých odborů. Zaměstnanci v každé dceřiné společnosti by si vyjednávali kolektivní smlouvy sami.
Sama společnost potvrzuje, že holdingové uspořádání se jeví jako nejperspektivnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.