Pátek 23. července. Svátek má Libor.

Jak vydělat peníze v druhém roce býčího trhu

Investice 08.03.2010 | 17:28 0 Komentářů

Bude zřejmě dobré držet se obdobného postupu jako v prvním roce

Praha – Býčí trh, který slaví své první narozeniny, se nejspíš zapíše do dějin svým 66procentním růstem. Co mohou investoři očekávat v „Roce dva“? Pokud je burzovní almanach určitým vodítkem, tak se druhý rok býčího trhu bude velmi podobat tomu prvnímu.
V úterý to bude přesně rok, co se americké akcie začaly vzpamatovávat z největšího medvědího trhu za posledních osmdesát let, kdy hlavní index S&P500, ztratil více než polovinu ze své hodnoty. Od té doby vyrostl trh o rekordních 66 procent a index malých a středních firem S&P500 MidCap dokonce o 88 %.
Podle analýzy Standard & Poor’s Equity Research se v mnoho aspektech tento býčí trh podobá těm, které tu byly od roku 1949. „V prvním roce býčího trhu většinou menší a středně velké společnosti porazí ve výkonnosti své větší rivaly a v průměru v historii připíší 48procentní zisky. Velké zavedené společnosti rostou v průměru jen o 32 procent. Sektorově pak cyklické akcie překonávají svojí výkonností defenzivní“, uvádí se v analýze.
Druhá šance
„Během druhého roku akcie stále rostou, i když ne tak silně,“ říká Sam Stovall, hlavní stratég z S&P Equity Research a dodává: „Akcie menších a střední společností stejně jako v prvním roce vykazují vyšší zhodnocení než akcie velkých firem.“Během „Roku dva“ se sektorově nejvíce daří společnostem, které vyrábí spotřební zboží, dále bankám, technologickým akciím a průmyslovým společnostem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.