Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Jak si vedl Katolický fond na finančních trzích?

Investice 04.11.2019 | 14:02 1 Komentář

Katolická církev v loňském roce prodělala na finančních trzích desítky milionů korun. Nedařilo se akciím ani dluhopisům. Informoval o tom v pondělí server E15.cz.

Církev, která loni investovala přibližně miliardu korun přes burzovní investiční portfolia sdružená do Katolického fondu, přišla přibližně o sedmdesát milionů korun. „Rok končící osmičkou znamenal pro globální akcie po několika úspěšných letech pád do červených čísel. Zaznamenaly nejhorší výsledek od finanční krize, přičemž výrazněji se nedařilo na rozvíjejících trzích,“ stojí ve výroční zprávě Fondu udržitelnosti římskokatolické církve. To potvrzuje i investiční stratég Consequ Michal Stupavský. „Investoři se loni kvůli silně negativnímu vývoji v posledním čtvrtletí prakticky neměli kam schovat a jejich portfolia za celý rok zaznamenala ztráty,“ uvedl Michal Stupavský.

Zatímco ceny světových akcií se v loňském roce propadly o jedenáct procent, katolické portfolio vykázalo pouze šestiprocentní propad. O něco horší než průměr na trhu je pak pětiprocentní ztráta Katolického fondu na dluhopisech. Investice Katolického fondu spravované ČSOB vloni zamířily do akciových nástrojů KBC. Dluhopisový podfond pak investoval do různých instrumentů napříč finančním trhem.

Čtyři podfondy Katolického fondu mají spravovat část finančních prostředků z restitucí, nový je například půlmiliardový nemovitostní fond. Katolický fond v Česku spravuje majetek České biskupské konference a všech osmi římskokatolických diecézí.

Zdroj: E15.cz

Jeden komentář: “Jak si vedl Katolický fond na finančních trzích?”

  1. Dušan napsal:

    Krásný den.
    A jaký je stav od počátku roku 2019 do dnešního dne.
    Je dobré hodnotit a dávat ortel v delším čas.horizontu. KBC je dobrý správce. Kapitalizačně velmi silný.
    Dobře zvolená investice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.