Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Jak řešit nezaměstnanost? Pracujte pouze 3 dny v týdnu

Investice 09.08.2016 | 09:13 0 Komentářů

Podle jednoho z nejbohatších lidí světa, mexického miliardáře Carlose Slim Helú by lidé měli pracovat pouze 3 dny v týdnu. Tímto způsobem by se snížila nezaměstnanost a lidé by měli více času na kulturu a vzdělání.

Helú se nechal slyšet, že podle něj by měl pracovní den mít 12 hodin a do penze by lidé měli odcházet později. „Nezaměstnanost je velký problém v mnoha zemích, především v Evropě. Je důležité, aby lidé neodcházeli do důchodu v 50, 60, nebo 65. Myslím, že by měli odcházet do penze později, protože mají víc znalostí a zkušeností. A myslím, že by měli pracovat tři dny v týdnu. Tak bude prostor i pro jiné,“ vysvětlil svou vizi miliardář.

Rozložení pracovního týdne by bylo na směny. První část lidí by pracovala od pondělí do středy a druhá část od čtvrtka do soboty. Nenarušil by se tak běh hospodářství a navíc snížením nezaměstnanosti a prodlouženému odchodu do důchodu, by se snížily náklady na penze.

Zároveň by lidem ani nebránil pracovat 6 dnů v týdnu. „Pokud chcete pracovat víc, pracujte. Můžete mít dvě práce, jednu od pondělí do středy a druhou od čtvrtka do soboty,“ řekl Slim.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.