Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Čtete zde: Apple a McDonald’s vydělávájí i v krizi

Investice 22.04.2009 | 10:46 0 Komentářů

Krácení nákladů a s tím spojené propouštění je nyní pro firmy častým postupem

Praha – Nižší zisky, krácení nákladů a s tím také často spojené propouštění zaměstnanců – to je postup, který v současné době musí zvolit celá řada firem, i těch nejsilnějších.
Jak se které v době ekonomické krize daří? Sestavili jsme pro vás přehled hospodaření těch nejvýznamnějších společností za první tři měsíce letošního roku.
Yahoo: Zisk klesá, zmizí další pracovní místa
Čistý zisk americké internetové společnosti Yahoo se v prvním čtvrtletí propadl o téměř 80 procent na celkem 118 milionů dolarů z 537 milionů dolarů před rokem. Oznámila to firma s tím, že bude muset zrušit dalších téměř 700 pracovních míst. To odpovídá zhruba pěti procentům její celkové pracovní síly.
„Lidé se skutečně zajímají o strukturu zisku tohoto podniku,“ upozornil analytik Jason Avilio z firmy Kaufman Brothers. Tržby společnosti klesly o 13 procent na 1,58 miliardy dolarů. Yahoo již loni v říjnu ohlásila zrušení zhruba 1600 pracovních míst. Podle agentury Reuters ale čtvrtletní výsledky naznačily pokroky ve snižování nákladů, což vedlo k nárůstu ceny akcií Yahoo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.