Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Jak na digitální televizi? Odpovědi na vaše otázky

Investice 15.04.2009 | 14:19 0 Komentářů

Už na konci dubna skončí analogový signál z vysílače Praha-Žižkov

Lidé, kteří chtějí sledovat televizi v lokalitě s digitálním vysíláním a mají problémy s kvalitou signálu, by se měli obrátit na Český telekomunikační úřad nebo svého operátora. V online rozhovoru na Aktuálně.cz to mimo jiné řekl Zdeněk Duspiva, předseda Národní koordinační skupiny. Právě tu vláda pověřila informační kampaní k digitalizaci.
Už na konci dubna vypne analogový signál první z vysílačů velkého rozsahu – pražská „televizní věž“ na Žižkově. Na konci září má následovat vysílač Plzeň – Krašov, 31. října pak Praha – Cukrák. Na většině území České republiky skončí analogový signál do listopadu 2011. Digitalizace postupuje od západu k východu republiky, jako poslední přijde na řadu Zlínský kraj (analogový signál zde skončí až v létě 2012). V některých lokalitách západních a severních Čech, odkázaných na menší vysílače, jej nelze přijímat už od loňského roku.
Variant, jak nepřijít o televizní vysílání, je hned několik. V současnosti lze přijímat čtyři typy digitální televize: zemské (DVB-T), satelitní (DVB-S), kabelové (DVB-C) a prostřednictvím internetu (IP TV). Každý z nich má své výhody i nevýhody. Podrobnější informace o jejich příjmu a postupném vypínání analogového signálu najdete na webu www.digitalne.tv. Volat můžete i na bezplatnou infolinku 800 90 60 30.
Na zmíněném webu nebo infolince najdete také další informace, protože Zdeněk Duspiva během hodinového rozhovoru bohužel nemohl stihnout odpovědět na všechny vaše otázky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.