CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

26. 01. 2022

0 komentářů

Jak koupit Dogecoin?

 

Každý pes má svůj den a ve světě kryptoměn měl v poslední době největší štěstí Dogecoin. Všichni od Elona Muska až po Marka Cubana vyjádřili své nadšení pro tuto originální meme kryptoměnu a nastartovali její raketový růst o více než 7000 % během první poloviny roku 2021. 

Ačkoli jeho cena byla divoce volatilní a v polovině roku 2021 došlo k masivnímu poklesu z historického maxima, které činilo něco málo přes 70 centů za minci, Dogecoin je i nadále oblíbenou kryptoměnou. Pokud vás zajímá, jak Dogecoin koupit, tady je to, co potřebujete vědět.

1. Zvažte, kolik chcete do Dogecoinu investovat

Ačkoli existují virální příběhy lidí, kteří do DOGE investovali triviální částky, ale nyní jsou z nich milionáři, investujte s rozvahou. Kryptoměny jsou velmi rizikové investice a Dogecoin je jedinečně volatilní, protože má neomezenou nabídku.

Při rozhodování o výši investice zvažte svou celkovou finanční situaci, investiční portfolio a toleranci k riziku. Odborníci obecně nedoporučují investovat do kryptoměn více, než jste ochotni ztratit.

2. Rozhodněte se pro kryptoměnovou burzu

Chcete-li nakoupit Dogecoin, musíte si otevřít účet na kryptoměnové burze, kde se setkávají kupující a prodávající a směňují kryptoměny za dolary. Oblíbení brokeři, z nichž všichni nabízejí jednoduchou, snadno použitelnou platformu, která si účtuje vyšší poplatky, i pokročilejší platformu pro obchodníky s nižšími poplatky (viz eToro recenze).

REKLAMA

Důležitá poznámka: Dogecoin se sice v poslední době stal mnohem populárnějším, ale není univerzálně dostupný na všech kryptoburzách. Pokud si chcete DOGE koupit, ujistěte se, že každá burza, o které uvažujete, ho má k dispozici.

3. Vyberte si možnost platby

Než budete moci začít obchodovat s kryptoměnami, musíte si na burzu nebo makléřský účet vložit peníze. Ve většině případů vám burzy umožní vložit peníze z běžného nebo spořicího účtu. Některé akceptují bankovní převody a převody přes PayPal.

Obvykle získáte okamžitý přístup k části peněz z vkladu na obchodování. Pokud jste vložili větší částku peněz – obvykle více než 1000 USD – možná budete muset počkat několik dní, než se převod zúčtuje, a teprve poté budete moci celý vklad použít.

4. Zadejte objednávku na Dogecoin

Jakmile máte peníze na účtu, můžete si koupit Dogecoin. Na obchodní nebo nákupní platformě burzy vyhledejte Dogecoin nebo zadejte jeho ticker symbol: DOGE.

REKLAMA

Poté si vyberte typ obchodu a zadejte buď částku v dolarech, kterou chcete investovat, nebo uveďte, kolik Dogecoinů chcete koupit.

Jakmile zadáte příkaz, měl by být okamžitě proveden. Stejně jako ostatní kryptoměny není ani Dogecoin omezen obchodní dobou; Dogecoin můžete nakupovat a prodávat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

5. Zvažte své možnosti ukládání

Když si Dogecoin koupíte, je ve výchozím nastavení uložen v kryptopeněžence vaší burzy nebo makléřské společnosti. Protože ty jsou zpravidla připojeny k internetu, někteří investoři raději nakoupené kryptoměny ze své burzy nebo makléřské společnosti stáhnou a uloží je do jiné peněženky.

Můžete si vybrat, zda chcete svůj Dogecoin uložit do horké peněženky nebo do studené peněženky mimo burzu. Horké peněženky jsou digitální a připojené k internetu, zatímco studené peněženky jsou fyzický hardware, který můžete odpojit, takže jsou mnohem méně náchylné k hackerskému útoku.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.