Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Jak co nejsnáze uspořit co nejvíce

Investice 08.07.2011 | 13:08 0 Komentářů

Jak co nejsnáze uspořit co nejvíce

//

Aby člověk uspořil, nemusí si nutně odtrhovat od úst. Stačí zvolit správné spořicí produkty, které mu mohou přinést bezmála  8 tisíc ročně navíc.
Většina lidí má své úspory převážně na běžných účtech, což je jedna z největších chyb, kterých se dopouštějí. Na osobních účtech, které mají prakticky nulové zhodnocení, bychom měli ponechat jen pohotovostní rezervu. Ostatní peníze je vhodné rozložit do širšího spektra spořicích produktů.
Základní finanční rezervu, v optimální výši 6 měsíčních platů, je možné vytvářet na spořicím účtu, kde máte své peníze ihned v případě nenadálé události k dispozici a zhodnocení je rozhodně vyšší než na běžných účtech. U ČSOB si například můžete založit ČSOB Spořicí účet s  prémií, která je vyplácena vždy dvakrát ročně (v polovině roku a na jeho konci). „Automatickou volbou by měly být státem podporované produkty, jakými jsou stavební spoření, penzijní připojištění a životní pojištění. Kromě pravidelných úložek a z nich plynoucích úroků lze prostřednictvím těchto produktů získat na státních příspěvcích a daňových úlevách až 7 400 korun,“ říká Pavla Hávová, mluvčí ČSOB. „To jsou peníze, které by jistě byla chyba nechat ležet ladem.“ Na penzijní připojištění a životní pojištění navíc dnes přispívá v rámci firemních benefitních programů celá řada zaměstnavatelů, což jsou další peníze, které můžete „ušetřit“.
Řada lidí dodnes neví, že stavební spoření není jen pro ty, kteří chtějí stavět či rekonstruovat. Navíc svou smlouvu o stavebním spoření může mít celá rodina. Státní podporu tak může získat každý její člen, přičemž svým spořením si automaticky vytváří nárok na řádný úvěr ze stavebního spoření.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.