Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Jablotron i nadále zůstává českou společností

Investice 12.07.2016 | 07:16 0 Komentářů

Donedávna jediný majitel akcií společnosti Jablotron Dalibor Dědek odprodal 40 procent akcií svému dlouholetému spolupracovníkovi, obchodnímu a výkonnému řediteli Miroslavu Jarolímovi. 

Firma, která loni dosáhla rekordního obratu 2,6 miliardy korunmá nyní už dva majitele. „Naše partnerství jsme přenesli na úroveň holdingu. Osobně jsem moc rád, že jsem našel schopného nástupce,“ uvedl Dalibor Dědek.

Jablotron vznikl v roce 1990 a postupně se rozrostl na holding o velikosti 20 firem. Holding zaměstnává 500 lidí a letos plánuje nárůst obratu o dalších 10 procent.

Jablonecká společnost podporuje své schopné pracovníky, mimo jiné investičně podpořila firmu BigClown Labs, kterou založili její dlouholetí zaměstnanci. Nový podnik, který Jablotron z poloviny vlastní, vyvíjí stavebnicový systém domácí automatizace, s nímž chtějí autoři prorazit i na zahraničních trzích. „Jeho nespornou výhodou pro uživatele je, že si v budoucnu budou moci systém sami rozšiřovat a integrovat s dalšími platformami,“ řekl technický ředitel Pavel Hübner.

Zdroj: CeskeNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.