Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

J&T Banka loni hospodařila se ziskem 234 mil. Kč

Banky Luboš Svačina 26.03.2010 | 17:05 0 Komentářů

J&T Banky hospodařila v loňském roce s podobným výsledkem jako v roce 2008. Zisk společnosti vzrostl meziročně o 5 milionů korun na 234 mil. Kč. Výraznou měrou se na výsledcích hospodaření banky podepsala tvorba opravných položek v částce 250 milionů korun.

Provozní zisk společnosti vzrostl meziročně o více než 23 % a překročil 591 mil. CZK. Za výrazným zvýšením provozního zisku je zejména zlepšující se marže úvěrových obchodů, která nahradila celkový pokles objemu poskytnutých úvěrů, který dosáhl v meziročním srovnání čtyř miliard.

Pouze mírný meziroční nárůst čistého zisku pramení z nutnosti tvorby opravných položek k úvěrovému portfoliu. Banka vytvořila opravné položky za více než 250 milionů Kč. "Výsledná tvorba opravných položek je vyšší, než jsme na začátku roku plánovali, ale pokračující útlum v sektorech, které financujeme, si vyžádal své. Skutečnost, že se nám i v nepříznivém makroekomickém prostředí podařilo udržet zisk na úrovni předchozího roku, tak považujeme za velký úspěch," řekl Štěpán Ašer, generální ředitel banky. Banka ve své tiskové zprávě informovala, že ani v letošním roce nepoužije zisk na výplatu dividend, ale využije ho na kapitálové posilnění.

Zdroj:
Tisková zpráva J&T

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.