Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

IŽP MaxIndex se 100 % kapitálovou ochranou

Pojišťovna Allianz přichází s novým typem jednorázového investičního životního pojištění MaxIndex s denním uzamykáním a garancí nejvyššího dosaženého výnosu.

Po úspěchu jednorázového investičního pojištění EuroIndex, do kterého klienti vložili formou jednorázově placeného pojistného téměř 21 milionů eur se Allianz pojišťovna rozhodla pro uvedení podobného produktu – MaxInvest.

MaxIndex se na českém trhu odlišuje od konkurence ve své konstrukci, kdy přináší klientovi 100% kapitálovou ochranu vloženého kapitálu a zhodnocení prostředků funguje na principu denního uzamykání dosažených výnosů na úrovni 100% aktuální hodnoty. Klient tak na konci pojistné doby získá nejvyšší dosažený výnos za celou historii pojištění. Emitentem podkladového cenného papíru je Dresdner Bank.

Minimální jednorázové pojistné je 60.000 Kč nebo 2.000 EUR. Produkt je určen pro klienty ve věku od 0 do 70 let. Doba trvání pojištění je 12 let. Po dobu pojištění je rovněž možné provádět částečné odkupy. Přičemž Allianz pojišťovna uvádí, že produkt bude klientům nabízen bez vstupních a průběžných poplatků.

Varianty vyplacení pojistného:

 • při dožití je vyplacena maximální dosažená hodnota fondu za trvání pojištění
 • v průběhu pojištění je možné opakovaně realizovat částečný odkup
 • v případě úmrtí je vyplaceno 105 % aktuální hodnoty fondu, minimálně uhrazené pojistné
 • při úmrtí úrazem je vyplaceno dodatečné plnění ve výši uhrazeného pojistného až do výše 35.000 EUR, tj. až 900.000 Kč

Nejpozdější termín sjednání pojištění MaxIndex je 24. června 2010, do té doby lze vkládat i další jednorázové pojistné v minimálním objemu 3.000 Kč nebo 100 EUR. Pojištění je po celou dobu spravováno v eurech.

Zdroj: Tisková zpráva Allianz pojišťovny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.