Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Pražské přechody prošly testem. Dopadnou lépe než loni?

Investice 15.07.2010 | 20:30 0 Komentářů

Při minulém testu Praha příliš neuspěla. Byla osmá nejhorší z 31 evropských měst

Praha – Tým odborníků z italského autoklubu ACI zkoumal tento týden bezpečnost pražských přechodů pro chodce. Experti zavítali do několika pražských lokalit. Pracovníci Technické správy komunikací hlavního města a také odborníci z českého Ústředního automotoklubu budou nyní netrpělivě čekat na konec roku, kdy budou výsledky zveřejněny.
Vloni při obdobném testu tuzemské hlavní město příliš neuspělo. Z 31 evropských měst byla Praha osmá nejhorší. Sice žádný z přechodů nepatřil mezi ty vyloženě nebepečné, ale ani k nejlepším. Vůbec nejlepší přechod nalezli vloni v Bratislavě.
Letos se průzkum dělá v 18 městech, které odborníci prozkoumají během tří měsíců. Je mezi nimi například Mnichov, Bělehrad, Londýn a samozřejmě i několik italských měst. Ta vloni dopadla v celé Evropě nejhůře. Výsledná zpráva bude hotova do konce roku.
V Praze experti spolupracují s odborníky z tuzemského autoklubu ÚAMK. „Vyžádali si sice návrhy na prozkoumání některých přechodů od pražské technické správy komunikací, ale konečný výběr si i na základě fotografických map dělali sami,“ vysvětluje Libor Kousal, který Italy v Praze doprovází.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.