Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Italové věří vládě, chtěli koupit pětkrát víc dluhopisů

Investice 23.03.2012 | 16:15 0 Komentářů

Nabídka italských státních dluhopisů pro domácnosti měla velký úspěch

Milán – Nabídka italských státních dluhopisů pro domácnosti měla tento týden velký úspěch.
Italové si obligací, jejichž výnosy budou upravovány podle inflace, objednali téměř pětkrát více, než se odhadovalo. Objem objednávek dluhopisů se splatností čtyři roky na konci obchodování vystoupal na 7,29 miliardy eur (asi 180 miliard Kč).
Analytici podle agentury Reuters odhadovali zájem jen za 1,5 miliardy eur. Ministerstvo financí stanovilo roční kupón dluhopisu na 2,45 procenta a analytici předpokládají, že díky úpravám podle inflace každých šest měsíců se výnos dostane nad čtyři procenta. Velký zájem o nabízený dluhopis považují za vyjádření důvěry technokratické vládě Maria Montiho.
Vláda potřebuje prodávat víceleté dluhopisy, aby chránila průměrnou splatnost státního dluhu před poklesem, který by mohl v kritických situacích ohrozit její platební schopnost. V prvních měsících letošního roku se musela uchýlit k prodejům mimořádně krátkodobých pokladničních poukázek, aby splatila navršený splatný dluh v sumě 60 miliard eur. Průměrná lhůta splatnosti italských dluhopisů kvůli tomu klesla na 6,8 roku z předešlé úrovně sedmi let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.