Neděle 24. října. Svátek má Nina.

Investoři pozor: Analytici přestávají věřit Nokii, Exelonu a Commerzbank

Investice 19.06.2012 | 13:55 0 Komentářů

Největší pokles průměrných cílových cen v minulém týdnu byl u Nokii. A to až o 19 %. Průměrně o 7,1 % pak analytici revidovali i amerického energetického giganta Exelon. O více než 5 % se revidovala i cena Commerzbank (komentář Saxo Bank).

Restrukturalizace Nokie

Největší revize cílových cen v minulém týdnu byla u Nokie. A to kvůli zhoršenému výhledu. Náklady na restrukturalizaci pro rok 2013 se zvýší o 1 miliardu Euro. To půjde navrch už k předem oznámeným 900 milionům Euro. Navíc firma nově očekává provozní ztrátu v divizi mobilních zařízení. Firma propustí 10.000 zaměstnanců a zemětřesení nastane i na pozicích nejvyššího managementu. Akcie ve čtvrtek reagovaly propadem o 15 %. Konsenzus cílové ceny se aktuálně pohybuje nad její aktuální tržní cenou a to na úrovni 2,56 EUR.

Exelon má příliš velký dluh

Nárůst dluhu o 40 % společně s pokračováním nezměněné dividendové politiky označují akcioví analytici jako potenciální ohrožení úvěrové solventnosti společnosti. Dluh se společnosti zvýšil kvůli akvizici společnosti Constellation Energy Group. Zároveň Exelon nenaplnil ani očekávání ziskovosti za účetní rok. Konsenzus cílové ceny tak v uplynulém týdnu poklesl o 7 % na hodnotu 40 USD.

Evropská dluhová krize zasahuje i německé banky

Německá Commerzbank si minulý týden vysloužila snížení cílové ceny průměrně o 5 %. Byla to reakce na pokles ratingu od Moody´s na A3. Panují obavy, že zpomalení ekonomiky může stáhnout dolů i německé a rakouské banky. Aktuální konsenzus je 2,08 EUR

Matt Bolduc, analytik Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.