Sobota 23. října. Svátek má Teodor.

Investor do blockchainových projektů věští propad bitcoinu na nulu

Investice 25.01.2019 | 13:07 0 Komentářů

Investor do blockchainových projektů a zakladatel společnosti BCG Digital Ventures Jeff Schumacher uvedl, že kurz bitcoinu se propadne na nulu. Kryptoměny ale čelily na Světovém ekonomickém fóru v Davosu i dalším kritikám.

Pochybnosti o využitelnosti bitcoinu vyjádřil americký ekonom Kenneth Rogoff, který na fóru například uvedl, že šance na úplné nahrazení standardních měn kryptoměnami je nulová. Výjimkou by ale mohly být země, které čelí hyperinflaci, jako je například Venezuela.

„Když chce někdo páchat nepravosti, zdá se, že k tomu má prostor. S kým to pak budete řešit a kde hledat nápravu? Vždyť jsou kryptoměny decentralizované,“ uvedl Kenneth Rogoff.

Investor do blockchainových projektů a zakladatel společnosti BCG Digital Ventures Jeff Schumacher na účet bitcoinu uvedl, že jeho kurz půjde na nulu. Jeho technologie je skvělá, ale nevěřím, že lze bitcoin označovat za měnu. Není vůbec ničím podložena,“ dodal podle CNBC Jeff Schumacher.

Řečníci se pouštěli do kryptoměny již v loňském roce. „Bitcoiny nemají žádnou skutečnou hodnotu. Není to aktivum, které by šlo nějakým způsobem zanalyzovat. Je to v podstatě tak spekulativní záležitost jako hazardní hry,“ uvedl loni guvernér kanadské centrální banky Stephen Poloz. Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller zase na loňském ročníku fóra hovořil o zániku kryptoměny: „Bitcoin se možná úplně zhroutí a bude zapomenut. Může ale vydržet ještě dlouhou dobu, může to být klidně dalších sto let.“

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.