Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Investiční živnotní pojištění od pojišťovny UNIQA bude transparentnější

Pojišťovna UNIQA udělala významný krok k větší transparentnosti produktů ve vztahu ke klientům. UNIQA jako jedna z prvních pojišťoven na českém trhu se rozhodla zveřejňovat vedle výše management fee také celkovu nákladovost jednotlivých investičních programů (TER).

Výše nákladů spojených s externí správou fondů (TER) ovlivňuje konečnou výnosnost jednotlivých investičních programů. Výnosnost investičních programů dále ovlivňuje zhodnocení smlouvy o investičním životním pojištění.

Všechny základní investiční programy mají u UNIQA pojišťovny management fee do 1% a TER do 1,5%, čímž se pohybují výrazně pod průměrem který je v retailových investičních instrumentech na trhu obvyklý. 

 

Investiční program

Maximální

podíl akcií

Management fee

TER

Stabil

0%

0,80%

1,08%

Plus

50%

0,87%

1,13%

Extra

80%

0,90%

1,21%

Equity

100%

0,89%

1,45%

Zdroj: Pojišťovna UNIQA


Management fee je odměna správce portfolia za jeho odborné směřování investic. Parametr TER zahrnuje vedle management fee i další náklady a poplatky spojené se správou finančních částek pro příslušný fond, např. poplatky bankám, management fee (pod)fondů, které zařadí do svého portfolia atd.

Z pohledu klienta jsou náklady obsažené v TER obdobou RPSN u bankovních úvěrů. Tedy náklady, které kromě sjednaného úroku musí klient uhradit (vedení úvěrového účtu, poplatek za zpracování apod.)

Rozhodnutí pojišťovny UNIQA nelze jinak než ocenit.

Zdroj: Tisková zpráva pojišťovny UNIQA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.