Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Investiční společnosti má přilákat nižší daň.

Ministerstvo financí chce v rámci v rámci novely zákona o dani z příjmů snížit korporátní daň pro subjekty kolektivního investování. Píše o tom dnešní E15.

Daň by se měla snížit z pěti na jedno procento a v ideálním případě by ke snížení mohlo dojít už v roku 2010. Cílem opatření by podle náměstka ministra Petra Chrenka mělo být „přilákat do ČR společnosti, které vytvářejí vysokou přidanou hodnotu a zaměstnávají špičkové pracovníky.

Podle odborníků může opatření vést ke srovnání podmínek pro domácí a zahraniční fondy a investiční společnosti, které mnohdy (například v Irsku, nebo Lucembursku) neplatí daň žádnou. Rovněž by to mohlo vést investiční společnosti k tomu, aby zakládaly fondy pro kvalifikované investory, kteří investují částky v řádu milionů korun.

Daň nebude nulová, aby bylo možné společnost považovat za poplatníka daně z příjmů na území ČR. Stát si tak podle Tomáše Prouzy zachová kontrolu na investičními společnostmi a ještě na tom vydělá, protože nižší daně přilákají do byznysu více peněz.

Zdroj: E15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.