Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Investiční banky hledají levnější pracovní sílu

Banky 15.06.2016 | 09:11 0 Komentářů

Drahé nájmy a vysoké platy bankéřů v tradičních finančních místech jako je Londýn a New York dohání mezinárodní investiční banky k omezování svých nákladů. Z vším stojí klesající zisky bank.

Dublin, Lisabon, Varšava či v Severní Karolína jsou novými potencionálními místy, na které investiční banky zaměřily svůj pohled. Kupříkladu manažeři BNP Paribas v tuto chvíli plánují příjm několika tisíc zaměstnanců do své lisabonské pobočky.

Naopak Credit Suisse plánuje propustit v Londýně 1800 zaměstnců a dalších 1600 se bude poroučet v domácím Švýcarsku. V indickém Bengalúru buduje bankovní gigant Goldman Sachs kampus pro devět tisíc pacovníků. Především se jedná o technické a IT oddělení. To by z indického města udělalo po New Yorku druhou největší pobočku americké banky vzhledem k počtu zaměstnanců. Další stovky zaměstnanců hodlá Goldman Sachs letos přijmout do svého varšavského servisního centra.

Korporátní a investiční banky se snaží část zaměstnanců přesouvat do levnějších lokalit již roky, ale co vidíme nyní, je skutečné urychlení trendu vlivem digitalizace celého bankovnictví a ekonomických obtíží,“ uvedl Bill Michael, globální šéf pro bankovnictví a kapitálové trhy v poradenské KPMG.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.