CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

23. 03. 2018

0 komentářů

Investiční analytici: Středoevropské akcie jsou perspektivní

 

Investiční analytici považují středoevropské akcie za perspektivní investici. Nejvíce věří bankovním titulům a rumunským akciím.  

Rumunské akcie si připisují od začátku roku okolo 13 procent díky silnému růstu zisků,“ uvádí Tomáš Derner, portfolio manažer Generali Investments CEE.

Pražská burza od počátku roku posílila o 4 % navzdory únorovému poklesu. Nejvíce vzrostly ceny akcií Erste Bank, které připsaly 15 %. Bankovním titulům by se mělo dařit i nadále díky rostoucím úrokovým maržím.

Dalším perspektivním sektorem je spotřební zboží. „Právě růst poptávky domácností je jedním z klíčových tahounů hospodářského růstu v regionu,“ vysvětluje Petr Zajíc, portfolio manažer investiční společnosti Amundi.

Zdroj: iHNed.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Padá Bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022

Podařil se zastavit pokles cen kryptoaktiv?

Vypadá to, že rychlý pokles kryptoaktiv v posledních dvou týdnech se prozatím zastavil. Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů. Během víkendu se […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

17. 05. 2022

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.