Neděle 05. července. Je státní Svátek - Cyril a Metoděj.

Investice do drahých kovů láká čím dál víc lidí

Investice 28.02.2018 | 16:36 0 Komentářů

V České republice rapidně vzrostl zájem o spoření nebo investice do drahých kovů. Spoření do zlata nebo stříbra by podle aktuálního průzkumu volilo 29 procent lidí, kteří jsou nespokojeni se svým stávajícím spořením. Loni ve stejném období to bylo 15 procent lidí. Údaje jsou z průzkumu agentury NMS pro Golden Gate CZ.

Do drahých kovů investují hlavně muži mladší 55 let s čistými měsíčními příjmy domácnosti nad 40 000 korun, kteří si spoří více než 2 000 korun měsíčně. Reálně do zlata nebo stříbra spoří 100 tisíc Čechů.

Více než třetina lidí v ČR není spokojena s výnosy svého spoření, ale neví, jak situaci změnit. Druhá nespokojená třetina sama nechce nic měnit. Zbytek je naopak se svým spořením spokojen. 

Třetina dotázaných preferuje ponechání peněz na spořicím účtu, 29 procent lidí by zvolilo investici do drahých kovů, 14 procent do penzijního připojištění, 11 procent by volilo stavení spoření, 16 procent uvedlo jiný druh spoření, vyplynulo z průzkumu.

„Vzrůstající obliba zlata koresponduje s vnímáním aktuální ekonomické situace. Třetina lidí se totiž podle minulého průzkumu obává výrazného poklesu hodnoty peněz. Zlato je tradičně uchovatel hodnoty úspor, proto je stále více vnímají jako příležitost do budoucna,“ říká předseda představenstva české společnosti Golden Gate CZ Vladimír Brůna.

Průzkumu se zúčastnilo 1000 respondentů z České republiky.

Zdroj: Tisková zpráva Golden Gate CZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.