Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Investic do krásy přibývá

Investice 12.03.2018 | 16:24 0 Komentářů

Investovat se dá do ledasčeho. I do krásné tváře, či nádherné postavy. Lidí, kteří své finance utrácejí v této oblasti přibývá. Kliniky estetické medicíny si na počty klientů nemohou stěžovat.

V oborech plastická nebo cévní chirurgie jde v roce 2017 dokonce o nárůst o desítky procent,“ dodává Anna Bielecká z kliniky Asklepion.

Kliniky zabývající se estetickou medicínou vykazují růst od roku 2016. Investovat do svého vzhledu chce čím dál víc lidí. V roce 2015 měl například Asklepion Lasercentrum Praha tržby 199 milionů korun a o rok později 204 milionů korun. V dřívějším období se tržby společnosti propadly hlavně kvůli mezinárodní situaci a poklesu počtu klientů z Ruska a Ukrajiny, kteří jsou vedle německy mluvících klientů pro Asklepion důležitou zahraniční skupinou.

V Perfect Clinic se v roce 2016 rozhodli vybudovat novou firmu specializovanou na estetickou dermatologii. Stále je totiž mnoho klientů, kteří spíše volí zákroky laserem a injekce.

Ve světě je v estetické medicíně bez operací nárůst asi desetinásobný,“ uvedl před nedávnem majitel Asklepionu Roman Šmucler. V Perfect Clinic tvoří už padesát procent zákroků, proti 46 procentům v roce 2016 nebo 42 procentům v roce 2012.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.