Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Internetové obchody loni zvýšily tržby o 15 procent

Investice 21.02.2012 | 10:50 0 Komentářů

Internetoví prodejci vykázali vloni tržby 37 miliard korun

Praha – Internetovým obchodům loni vzrostly tržby meziročně odhadem o 15 procent na 52 miliard korun. Mezi nejoblíbenější zboží patřily počítače, mobilní telefony, oblečení, obuv a elektronika, mezi službami vedl prodej letenek a vstupenek. Informoval o tom ředitel Asociace pro elektronickou komerci (APEK) Jan Vetyška.
Meziroční nárůst asociace podle něj odhadla, protože v roce 2010 ještě celou oblast včetně služeb nesledovala. Internetoví prodejci vyjma služeb vykázali tržby 37 miliard korun, což je ve srovnání s předloňským rokem o čtyři miliardy Kč více. Na nárůstu se podílelo několik faktorů – jednak rozmach mobilního internetu, jednak pokles cen elektroniky.
Podle Vetyšky má zkušenost s nákupem přes web 95 procent českých uživatelů internetu. „Nejčastěji nakupují lidé ve věku 25 až 34 let,“ řekl.
Novými službami jsou instalace výrobku a odvoz starého
Mezi dodatečné služby, které internetové obchody nejčastěji poskytují, patří ze 35 procent dodání zboží večer, přes 20 procent z nich pak nabízí vynesení zboží do patra. Okolo 15 procent navíc zboží nainstaluje či odveze starý spotřebič, zjistila asociace v průzkumu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.