Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Internetové bankovnictví se šíří Českem nejrychleji v EU

Banky 07.06.2018 | 17:48 0 Komentářů

Růst podílu uživatelů internetového bankovnictví v Česku na celkové populaci byl za posledních deset let nejrychlejší ze zemí EU. Z údajů Eurostatu vyplývá, že ještě v roce 2007 byli Češi v žebříčku využívání internetového bankovnictví na 20. až 24. místě v EU. Na konci loňského roku se ale vyhoupli na 12. až 13. pozici.

S podílem 57 procent uživatelů, kteří využívají internetové bankovnictví, předstihlo Česko i Německo, kde dosahuje podíl 56 procent. Nejlépe jsou na tom s využíváním internetového bankovnictví severské země, a to především s podílem 90 procent Dánové.

České banky ale investují v poslední době do inovací internetového a mobilního bankovnictví řádově miliardy korun. „Většina českých bank prochází procesem aktualizace svých přímých kanálů (internetové bankovnictví, mobilní bankovnictví), některé modernizují existující řešení, jiné budují řešení zcela nová. Ty banky, které své přímé kanály pouze inovují, klienty převádět nemusí, v jejich případě jde o učení klientů nové funkce používat,“ uvedl vedoucí partner PwC ČR Petr Ložek.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.