Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Internetová síť Twitter se potýká s výpadky

Investice 13.03.2014 | 18:37 0 Komentářů

Služba měla na konci loňského roku 241 milionů uživatelů.

Internetová síť Twitter se potýká s výpadky

Boston – Populární internetovou síť Twitter v úterý postihl druhý výpadek během devíti dnů. Závada na softwaru službu vyřadila z provozu zhruba na hodinu, uvedla agentura Reuters.

Firma uvedla, že čelila „neočekávaným komplikacím“ během plánovaného zásahu do jedné ze svých hlavních služeb a omluvila se svým zhruba 250 milionům uživatelů.

Výpadek podle firmy začal kolem 20:00 SEČ a potíže byly zcela odstraněny ve 20:47 SEČ. Zrovna v tu dobu spoluzakladatel Twitteru Biz Stone hovořil v texaském Austinu k účastníkům filmového a hudebního festivalu South by Southwest, na němž v roce 2007 nastal zásadní okamžik pro rozšíření služby.

Na frekventovaných místech tehdy Twitter nechal rozestavit velkoplošné obrazovky, na něž bylo možné poslat svůj vzkaz. O poněkud exhibicionistickou atrakci byl mezi návštěvníky festivalu velký zájem, který přetrval i po skončení akce.

Twitter se krátce zhroutil už 2. března během udílení filmových Oscarů. Průvodkyně ceremoniálem Ellen DeGeneresová se nechala zvěčnit na svůj mobilní telefon ve společnosti celebrit a snímek pak v přímém přenosu odeslala na Twitter s přáním překonat rekord v počtu retweetů. To se podařilo, ale jen za cenu toho, že služba přeposílání zpráv více než 20 minut nefungovala.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím si uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků. Služba měla na konci loňského roku 241 milionů uživatelů.

Twitter zahájil provoz v roce 2006. Loni vstoupily akcie podniku na newyorskou burzu NYSE. Dnes jeho akcie ještě před kolapsem posílily o 3,7 procenta, ale nakonec většinu zisků umazaly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.