Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Inspekce odhalila v Bruntále neregistrovaný sklad potravin

Investice 24.11.2014 | 18:41 0 Komentářů

Sklad v Jesenické ulici byl podle inspektorů zdevastovaný, po stěnách se šířila plíseň, plísní byla napadena i část skladované zeleniny.

Inspekce odhalila v Bruntále neregistrovaný sklad potravin

Brno – Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila neregistrované sklady potravin v Bruntále. V nich bylo 18 tun brambor, stovky kilogramů ovoce a zeleniny, ke kterým neměli provozovatelé skladu doklady, a 15 000 vajec z Polska, také bez dokladů. U dalších více než deseti tun potravin inspekce dál prověřuje původ. Uvedla to dnes v tiskové zprávě.

Sklad v Jesenické ulici byl podle inspektorů zdevastovaný, po stěnách se šířila plíseň, část skladované zeleniny byla plísní napadena.

„Toto zjištění navazuje na sérii odhalení ze druhého pololetí, kdy při kontrolách zejména v česko-polském pohraničí byl zjištěn výrazný nárůst objemu stánkového prodeje čerstvého ovoce a zeleniny a zároveň výrazný nárůst nevyhovujících vzorků,“ uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Inspektoři v kraji podnikli stovky kontrol stánkového prodeje ovoce a zeleniny a zvlášť na Opavsku, Jesenicku a Bruntálsku našli řadu pochybení, například prodej nevyhovující šarže brambor. Intenzivní kontroly tam proto podle Kopřivy budou pokračovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.