Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Inspekce kontrolovala solária. Většina měla závadu

Investice 28.06.2009 | 11:15 0 Komentářů

Kontrola proběhla v rámci mezinárodní kontrolní akce

Praha – Česká obchodní inspekce (ČOI) se v rámci mezinárodní kontrolní akce dotované EU pustila do kontroly tuzemských solárií. Většina z přístrojů přitom bylo vadná. Vyplývá to z tiskové zprávy inspekce.
V první etapě, která proběhla koncem loňského roku, se zúčastnilo celkem pět inspektorátů. „Jednalo se o kontrolu základních požadavků, tedy dokladů k přístrojům, nikoliv však kontrolu samotného záření, neboť v té době ještě nebyla vydána norma omezující hodnotu vyzařování trubic používaných v solariích,“ uvádí ČOI. Z 26 firem byly u 17 z nich nalezeny závady.
Koncem letošního dubna proběhla měření solárií speciálním přístrojem za přítomnosti nizozemského zástupce akreditované zkušebny Úřadu pro bezpečnost spotřebitelských a potravinářských výrobků z EU. „Bylo zkontrolováno osm subjektů, závada byla zjištěna u šesti z nich,“ píše se ve zprávě.
„Situace je dle výsledků alarmující, chceme tudíž navázat na měření, která zde byla provedena koncem dubna pod záštitou EU. V současné době hledáme vhodného autorizovaného partnera,“ řekla ředitelka České obchodní inspekce Jana Příhodová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.