CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.453 -1,09%

CZK/£ 29.283 +0,78%

CZK/CHF 23.634 +0,23%

30. 01. 2008

0 komentářů

ING odhalila svoji investiční strategii

 


 

Simon Goodfellow, Head of Equity Strategy ING Wholesale Banking, region západní Evropa představil na čtvrteční konferenci svou investiční strategii pro příští rok.

Akciové burzy v USA a v Evropě nyní vypadají atraktivněji v porovnání s dluhopisy (zejména vzhledem k budoucímu reálnému rozdílu mezi příjmy z akcií a příjmy z dluhopisů). Naše verze Fed modelu nedávno vydala signál ke koupi titulů z indexů S&P 500 a DJ Stoxx 600. Tento cyklický výkyv možná ještě nedosáhl svého minima, ale nedojde-li ke katastrofě v bankovním systému, domníváme se, že aktuální hladina trhu představuje atraktivní okamžik pro investování hotovostních rezerv na akciových trzích.

Náš „top down“ model příjmů indikuje, že ceny akcií na amerických trzích porostou tempem v rozmezí 1 až 7 %. Tento odhad je na jedné straně nižší než v konsensu typu „bottom up“, který predikoval 15 %, ale na druhé straně vyšší, než propad v dvouciferných hodnotách, který implikují aktuální hladiny cen akcií.

To samé platí pro Evropu, kde příjmový model ING indikuje 3 až 10% růst ve srovnání s konsensem 10 %, přičemž lze očekávat, že akciové trhy budou pozitivně reagovat na další snížení úrokových sazeb Federální bankou, k němuž může dojít již příští týden. Prezident George Bush ve své Zprávě o stavu Unie, kterou přednese 28. ledna, velmi pravděpodobně oznámí balíček opatření fiskální stimulace, které by opět mohly mít pozitivní vliv na akciové obchody.

REKLAMA

Další dobré zprávy mohou přijít, podaří-li se úspěšně nekapitalizovat mono-line pojišťovny, jejichž jediným předmětem činnosti bylo pojišťování hypoték a emisí dluhopisů.

Udrží-li si akciové trhy tempo růstu, očekáváme, že se na začátku růstového období bude akciovým titulům finančního sektoru (bank a pojišťoven) a cyklických průmyslových odvětvích dařit lépe, než akciím tzv. defenzivního sektoru a energetických a souvisejících odvětví.

Ropa, zemní plyn a komoditní odvětví (včetně chemické výroby) obvykle tvoří protipól finančnímu sektoru, takže bude-li se dařit bankovnictví a pojišťovnictví, tyto sektory pravděpodobně půjdou dolů. Naše „převážené“ (overweight) hodnocení defenzivních sektorů – například telekomunikací, péče o zdraví a potravinářství. Jedinou výjimku tvoří energetika, která je napojena na sektor zpracování ropy a zemního plynu. Akcie těchto podniků jsou v porovnání se svým historickým průmyslem drahé k nákupu.

Zdroj: Tisková zpráva ING

Čtete dále:

Vojtěch Benda: Ropa za potraviny
Petr Kalina: Májský kalendář a "konec světa"

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.