CZK/€ 23.745 +0,13%

CZK/$ 22.219 +0,64%

CZK/£ 27.482 +0,03%

CZK/CHF 24.413 -0,24%

30. 01. 2008

0 komentářů

Indické a brazilské trhy přinesly investorům ABN AMRO nejvyšší zisky

 


 

„V prvním pololetí se dařilo víceméně všem akciovým fondům napříč všemi trhy. Nejlepšího výsledku ale dosáhly fondy zaměřující se na rozvíjejícící se trhy. Ty si právě v první polovině roku vytvořily dostatečný objem výnosu a rozkolísanost akciových trhů tak v závěru roku jen nepatrně snížila již tak skvělou výkonnost," říká Vratislav Svoboda, předseda představenstva investiční společnosti ATLANTIK Asset Management, která je v České republice exkluzivním partnerem společnosti ABN AMRO Asset Management.

"Právě následky letní hypoteční krize pocítila ve svých portfoliích většina investorů, zvláště těch s krátkou investiční historií. "Díky problémům s nebonitními hypotékami, které infikovaly globální finanční trhy poklesla dokonce i aktiva považována za relativně bezpečná, tzv. fondy peněžního trhu" říká Vratislav Svoboda. Zároveň na výnosnosti cizoměnových investic se projevilo výrazné posilování české koruny vůči zahraničním měnám. "Korunoví investoři si tak museli například u dolarových fondů snížit výnosy přibližně o 14 %," odhaduje Vratislav Svoboda.

Zajímavé zhodnocení svým investorům přinesly také sektorově zaměřené fondy jako ABN AMRO Materials Fund a ABN AMRO Energy Fund, které profitovaly predevším z rostoucích cen komodit. Po celý rok na prvenství aspiroval "čínský" fond ABN AMRO China Equity Fund, který si dlouhodobě udržoval nejrychlejší tempo a jeho meziroční výnosnost se v průběhu roku přehoupla dokonce i přes 140 %, nicméně po korekci na konci roku skončil tento fond na třetím místě.

Top 20 nejvýnosnějších fondů ABN AMRO za rok 2007

Výnosnost je udávána také ve Slovenských korunách, jelikož i na tomto trhu působí investiční společnost ATLANTIK Asset Management, která fondy ABN AMRO na místním trhu rovněž nabízí.

Zdroj: Tisková zpráva ATLANTIK

Čtete dále:
Jan Traxler: Next 11 – země budoucnosti: Mexiko
Vojtěch Benda: Ropy za potraviny
Petr Fejtek: V prosinci fondy předvedly standard

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *