Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Ikea míří do Hradce Králové. V Ostravě se spojí s Kika

Investice 26.11.2009 | 15:15 0 Komentářů

Nový obchodní dům na Zličíně má být největší v Evropě

Praha – Dva nové obchodní domy s nábytkem a bytovými doplňky chce v Česku do tří až pěti let otevřít švédská společnost Ikea. První vznikne na pražském Zličíně, jen pár stovek metrů od její nejstarší tuzemské prodejny. Druhý pak firma plánuje otevřít v blízkosti dvou východočeských krajských měst.
„Hledáme optimální lokalitu, která bude vyhovovat pro Hradec Králové i Pardubice,“ říká generální ředitel společnosti Inter Ikea Centre pro ČR a Slovensko Pavel Hradec.
Zatímco lokalita ve východních Čechách ještě není vybrána, na pražském Zličíně už je vše připraveno. Stavba má začít příští rok, zákazníkům se otevře pravděpodobně na jaře 2011. „Nový obchodní dům IkeaWest na Zličíně bude největší v Evropě,“ podotýká Andrew North, ředitel Ikea pro Česko, Slovensko a Maďarsko.
Prodejní plocha nového zličínského obchodu zabere zhruba 35 tisíc metrů čtverečních. Investice za 2,5 miliardy korun vznikne na dosud nezastavěné ploše v těsné blízkosti dálniční křižovatky – jen pár stovek metrů od dosavadní prodejny, kterou pak firma zkusí pronajmout jiným obchodníkům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.