Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Igelitku zdarma už nerozdávají ani hypermarkety Albert

Investice 01.09.2009 | 12:33 0 Komentářů

Novinku zjistili zákazníci až v prodejně

Praha – Dobře utajenou novinku připravila pro zákazníky společnost Ahold. Ode dneška přestává ve svých 56 hypermarketech Albert (dříve Hypernova) rozdávat zdarma igelitové tašky k nákupům. Zákazníci za každou nově zaplatí jednu korunu. Ve stejnojmenných supermarketech už firma nerozdává tašky delší dobu.
Ačkoliv se firma připojila k ekologickému trendu jako jedna z posledních na trhu, zákazníkům to až do odpoledne tajila. Nezjistili to ani z internetových stránek společnosti, ani z aktuálního letáku. Například na webu byla informace o „výtěžku z prodeje nákupních tašek“ ukrytá na konci čtvrtého odstavce zprávy nazvané „Nadační fond Albert pomáhá těm, kteří pomoc potřebují“. Lidé se tedy novinku dozvědí až v prodejně. Na webu společnosti se zpráva objevila až dnes odpoledne.
Bezplatné igelitky tak v Česku rozdávají už jen hypermarkety Globus a Tesco, oba se přitom zákazníky snaží motivovat k nákupu ekologičtějších tašek nejen na jedno použití.#grafika1
Podle bývalého ministra životního prostředí Martina Bursíka rozdají čeští obchodníci lidem až tři miliardy tašek ročně, což představuje 9000 tun plastů. Uvádí příklad Irska, kde po zavedení zákazu rozdávání klesl podíl igelitových tašek v odpadu z domácností z pěti procent na 0,22 procenta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.