Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

IBM se zbaví ztrátové divize polovodičů, zaplatí za to

Investice 20.10.2014 | 13:51 0 Komentářů

Globalfoundries získá vedle výroby polovodičů ve dvou továrnách i příslušné technologie spolu s patenty a dalšími aktivy duševního vlastnictví.

IBM se zbaví ztrátové divize polovodičů, zaplatí za to

Armonk – Americká technologická společnost IBM předá svou ztrátovou divizi polovodičů firmě Globalfoundries. Během tří let jí za to zaplatí 1,5 miliardy dolarů (32,3 miliardy korun) v hotovosti.

IBM se dlouhodobě zbavuje výrobních aktivit a stává se primárně dodavatelem technologických služeb.

Kvůli převodu divize polovodičů si IBM zaúčtuje za letošní třetí čtvrtletí jednorázový výdaj 4,7 miliardy dolarů. Ten bude započten do jejích výsledků za toto období, které firma zveřejní ke konci dnešního dne.

Globalfoundries získá vedle výroby polovodičů ve dvou továrnách na severovýchodě USA i příslušné technologie spolu s patenty a dalšími aktivy duševního vlastnictví divize IBM Microelectronics. Firma, jejíž akcie se neobchodují na burze, sdělila, že převezme prakticky všechny zaměstnance předané divize. Globalfoundries se na příštích deset let stane v rámci dohody exkluzivním dodavatelem polovodičů pro serverové procesory IBM.

Společnost IBM uvedla, že převod divize polovodičů jí umožní dál se koncentrovat na výzkum a vývoj na poli takzvaných cloudových služeb, dále mobilních technologií, analýzy dat a zabezpečení systémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.