Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Hyundai ix20 bude jedenáctým vozem vyráběným v Česku

Investice 09.09.2010 | 00:01 0 Komentářů

Kapacita linek v továrně Hyundai Motor v Nošovicích tak bude plně vytížena

Během října začne v severomoravských Nošovicích sériová výroba vozu hyundai ix20. Hyundai zatím sice jeho konečnou podobu tají, ale už zveřejnilo skicu, z níž lze vytušit základní tvary tohoto vozu spadajícího do kategorie malých MPV. Lze ale o něm také hovořit o jakémsi crossoveru mezi touto kategorií a sportovně užitkovými vozy.
Hyundai vůbec s tímto vozem, který je sourozencem rovněž v Nošovicích vyráběné Vengy vozící na předku znak KIA, nadělalo značné tajnosti. Ještě na začátku léta nebylo rozhodnuto, zda ponese název i25 nebo ix20 nebo ix25. Nakonec šéfové rozhodli o pojmenování obsahujícím písmeno X. To dosud připadalo jen modelům, které měly přinejmenším za příplatek pohon všech čtyř kol a to ix20 mít nebude. 
Na druhou stranu, jeho design, alespoň co lze vytušit z jediné kresby, přípomíná spíše sportovně užitkový než velkoprostorový vůz. Právě tím se chce Hyundai zřejmě odlišit od trošku uhlazenější Vengy.
Vzhled vozu navrhli designéři  v Evropském výzkumném a vývojovém středisku Hyundai v německém Rüsselsheimu, tamtéž probíhal i vývoj. Informace o velikosti, motorech, natož o cenách, zatím zveřejněny nebyly. Dočkáme se nejpozději na pařížském autosalonu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.