Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Hypotéky ve skutečnosti nezlevnily, průměr je 5,6 %

Investice 18.11.2009 | 12:38 0 Komentářů

V říjnu opět klesl i počet nově poskytnutých hypoték a jejich hodnota

Praha – Průměrná výše úrokových sazeb klesla v říjnu oproti září o pouhé tři setiny procentního bodu na 5,6 procenta. Vyplývá to z nejnovější statistiky Fincentrum Hypoindexu. Pětileté fixace dokonce v průměru podražily o dvě desetiny procentního bodu na 5,53 procenta.
Hypoteční banky v posledních měsících rozjely dvě vlny snižování úrokových sazeb. První na přelomu srpna a září, druhou přibližně v polovině října. V praxi se ale tyto „akce“ zatím neprojevily.
„Vzhledem k složitému procesu schvalování hypoték jsme nepředpokládali, že by se zářijové přepisování sazebníků nějakým výrazným způsobem projevilo na úrokových sazbách skutečně poskytnutých hypoték už v září. O to více jsme ale vyhlíželi data za říjen, která by již mohla alespoň naznačit, jestli banky myslely snižování úrokových sazeb vážně, a zda měli klienti skutečně v předchozích dvou měsících šanci získat výhodnější úrokovou sazbu,“ říká Luboš Svačina z odborného webu Hypoindex.cz.
„Bohužel s říjnovými statistikami přišla ledová sprcha,“ dodává Svačina. Průměrná výše úrokových sazeb totiž v říjnu klesla oproti září jen o pouhé tři setiny procentního bodu na 5,6 procenta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.