Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Hypotéky dál zlevňují. Brzy přijde i převratná nabídka

Investice 23.03.2010 | 08:10 0 Komentářů

Ceny hypoték jsou nyní na dvouletém minimu

Praha – Banky přicházejí s další vlnou akčních nabídek na hypotéky. V březnu je zatím představily Raiffeisenbank, ČSOB a Wüstenrot hypoteční banka. Na konci měsíce pak UniCredit Bank slibuje uvést přímo Převratnou hypotéku, alespoň podle avizovaného názvu.
Oproti loňskému roku přitom nezůstává jen u reklamních lákadel. Lednová i únorová statistika Fincentrum Hypoindex potvrdila, že úrokové sazby po mnoha měsících výrazněji klesly. Ceny hypoték jsou nyní na dvouletém minimu. Do statistiky jsou zahrnuty sazby skutečně poskytnutých úvěrů, tedy nikoliv ceny inzerované bankami.
Průměrné úrokové sazby hypoték se zhruba od poloviny roku 2008 dlouho pohybovaly kolem úrovně 5,6 % p.a. První dva měsíce letošního roku však přinesly pokles sazeb na průměrných 5,37 % p.a., což představuje nejnižší úroveň od prosince roku 2007. (Podrobnosti jsme přinesli v samostatném článku.)ČSOB se připojila k bankám, které neúčtují vstupní poplatek za zpracování hypotečního úvěru, dosahující jednorázově až 25 tisíc korun. Nabídka platí do 7. dubna při sjednání hypotéky do 85 procent hodnoty nemovitosti s pětiletou a delší fixací. Dodejme, že například u mBank nebo Raiffeisenbank je neúčtování tohoto poplatku už delší dobu samozřejmostí – časově neomezenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.