Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Hypoteční banka loni zvýšila zisk na 805 milionů Kč

Hypoteční banka zvýšila v loňském roce svůj čistý zisk o 21 % na 805 milionů Kč. Nicméně i v tomto roce banka plánuje další výraznou expanzi.

Hypoteční bance se kromě zvýšení zisku na 805 milionů Kč podařilo rovněž zvýšit produktivitu práce a ukazatel poměru provozních nákladů vůči výnosům C/I, který poklesl z 0,38 v roce 2006 na 0,35 v roce 2007. K poslednímu dni loňského roku došlo také k navýšení bilanční sumy na 100,42 mld. Kč.„Těchto skvělých výsledků jsme dosáhli především díky příznivému zájmu o hypotéky v loňském roce. Počet hypoték, které jsme našim klientům poskytli, v roce 2007 stoupl proti roku 2006 o čtvrtinu, objem pak dokonce o polovinu,“
komentuje vývoj Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.


Hypoteční banka v loňském roce schválila celkem 23 412 občanských hypotečních úvěrů v celkovém objemu větším než 40 mld. Kč, což oproti roku 2006 představuje nárůst o 26 % v počtu a 53 % v objemu poskytnutých hypoték, čímž potvrdila svou pozici druhého největšího poskytovatele hypoték v ČR.

V prosinci loňského roku rozhodla mimořádná valná hromada Hypoteční banky o zvýšení základního kapitálu o 1,5 mld. Kč na částku 4,958 mld. Kč. Jednak z důvodu splnění požadavku ČNB na kapitálovou přiměřenost a také s cílem otevření prostoru pro další expanzi, jak uvádí Jan Sadil. 

Novou formu spolupráce s Hypoteční bankou včera oznámila Česká pojišťovna, která od dubna začne svým zákazníkům nabízet také hypoteční úvěry. Druhým partnerem České pojišťovny v oblasti hypoték bude Raiffesenbank.

Zdroj: Tisková zpráva Hypoteční banky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.