Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Hutě Pilsen Steel už mají schválený reorganizační plán

Investice 09.04.2014 | 14:16 0 Komentářů

Reorganizační plán schválila drtivá většina z 350 věřitelů, kteří zastupovali 86 procent přihlášených pohledávek.

Hutě Pilsen Steel už mají schválený reorganizační plán

Plzeň – Plzeňské hutě Pilsen Steel mají schválený reorganizační plán. Podnik, který loni v říjnu odvrátil konkurz a je od června 2012 v insolvenčním řízení, musel čekat na verdikt Vrchního soudu v Praze, k němuž se odvolali dva věřitelé. Plán reorganizace nabyl účinnosti 27. března.

Reorganizační plán schválila drtivá většina z 350 věřitelů, kteří zastupovali 86 procent přihlášených pohledávek, jejichž objem přesáhl pět miliard korun. „Jde o jednu z největších pravomocných reorganizací v republice. Je to významný úspěch managementu a restrukturalizačního týmu vedeného advokáty a ekonomickými experty,“ uvedl jednatel Pilsen Steel Igor Vazhenin.

Nabytí účinnosti reorganizačního plánu podle něj umožňuje podniku provést uspokojení pohledávek věřitelů, kteří se do insolvenčního řízení přihlásili, a ukončit tak celou insolvenci. Podnik se tak zároveň vrací do standardnějšího režimu fungování, kdy už není omezený insolvenčním správcem a výborem věřitelů, dodal jednatel.

Přibývají zakázky i zaměstnanci

Pilsen Steel přibývají zakázky i zaměstnanci. Podnik s téměř 900 zaměstnanci má nyní dohodnuté kontrakty takřka za miliardu korun a trvale nabírá. Podle personálního ředitele Pavla Ratislava míří většina výrobků na export. Jeden z největších plzeňských podniků pracuje už tři čtvrtě roku bez odstávek, vyplácí mzdy v termínech a platí za odebrané zboží a služby, což potvrdili i oslovení dodavatelé. Vracejí se bývalí odběratelé a firmě už se podařilo získat i nové zákazníky.

Výroba i obchodní vztahy Pilsen Steel jsou podle insolvenčního správce Michala Žižlavského standardní. Od konce loňského roku fungují finanční toky od VEB Capital ze skupiny ruské Vněšekonombanky, která má u Pilsen Steel většinu uznaných pohledávek a loni podpořila reorganizační plán.

Nejvíce se podle Ratislava daří prodeji výkovků, jako jsou zalomené hřídele obřích motorů pro lodě a energetiku, dále rotory například pro větrné elektrárny. Vytíženost všech provozů je na slušné úrovni, ocelárna pracuje v turnusech, tedy od pátečního večera do neděle, kdy je levnější elektřina. Nábory lidí budou pokračovat také letos, ale záleží na objemu zakázek, řekl. Nejvíce potřebuje firma kvalifikované slévače, soustružníky, svářeče a modeláře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.