Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Hušák: Za vypnutí videoterminálů Sazky hrozí arbitráž

Investice 12.06.2011 | 16:37 0 Komentářů

Česků údajně hrozí od dodavatele systému CVT Technology žaloba kvůli zmařené investici

Praha – Aleš Hušák, bývalý generální ředitel firmy Sazka nesouhlasí se záměrem insolvenčního správce loterijní společnosti Josefa Cupky ukončit v neděli v noci provozování systému videoterminálů STARPORT. Za přerušení provozu navíc prý hrozí Česku mezinárodní arbitráž kvůli zmařené investici ze strany dodavatele systému, společnosti CVT Technology. Podle Hušáka videoterminály nejsou prodělečné, jde totiž o dlouhodobou investici. ČTK vyjádření bývalého šéfa firmy poskytl jeho mluvčí Jan Tuna.
„Není pravdou, že v případě videoterminálů jde u Sazky o prodělečné podnikání. Šlo pouze o dlouhodobou investici, jejichž tzv. účetní ztráta byla způsobena splátkami leasingu centrálního systému a jednotlivých videoterminálů a odpočtem DPH. Její tržby se pohybovaly ve stovkách milionů Kč. Tak tomu bývá u každé investice,“ uvedl Hušák.

Na bývalého šéfa Sazky se údajně obrátil také dodavatel celého systému CVT Technology, aby vypnutí terminálů zabránil. „Vyzývám proto ministerstvo financí ČR, státní zastupitelství a věřitelský výbor, aby těmto a dalším nevratným a likvidačním krokům insolvenčímu správci zabránily,“ prohlásil v tiskové zprávě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.