Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Hurikány v USA zdraží pojištění i v Evropě

Pojištění 14.09.2017 | 16:11 0 Komentářů

Škody způsobené hurikány Harvey a Irma mohou překročit jeden bilion korun. Obrovské ztráty pojišťoven ve Spojených státech se ale mohou promítnout i do cen pojištění v Evropě.

Pojišťovny se proti rizikům pojišťují u zajišťoven. Část škod tak zaplatí i zajišťovny, což se může odrazit i do jejich sazeb. „Je sice brzo na závěry, ale je pravděpodobné, že zajistitelé se budou snažit zdražovat,“ říká Robert Krátký, ředitel klientských služeb makléřské společnosti Renomia.

Primárně by mělo jít o zajistitele, kteří kryjí rizika ve Spojených státech. Mezi ně ale patří například i evropská zajišťovna Münich Re či Swiss Re. „Objemy jsou veliké, ale na druhou stranu větší podíl mají americké zajišťovny,“ uvádí Vratislav Hybner, předseda představenstva makléře IMG.

Podle hlavního analytika České asociace pojišťoven Petra Jedličky však většina zajišťoven „působí globálně, takže nepřímý dopad na evropský trh není možné vyloučit“.

 „Nějaký dopad zde může být, ale rozhodně jej nečekám v desítkách procent. Budou to maximálně procenta,“ dodává Vratislav Hybner.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.