CZK/€ 23.825 +0,02%

CZK/$ 21.929 +0,29%

CZK/£ 27.111 +0,08%

CZK/CHF 23.784 -0,12%

29. 10. 2012

0 komentářů

Hurikán Sandy dnes a možná i zítra paralyzuje obchodování na Wall Streetu

 


 

Z pohledu očekávaných ekonomických událostí v tomto týdnu by nicméně hurikán neměl být faktorem, který zásadně promluví do obchodování. Klíčové makroekonomické reporty, jako např. index podnikatelské nálady ISM či říjnové statistiky z trhu práce, jsou stejně vměstnány do druhé poloviny týdne. Ta může být v USA přitom pěkně hektická. Zatímco americká veřejnost bude rozebírat škody, jaké hurikán na východním pobřeží napáchal, tak trhy mohou být pěkně nervózní nejen z důležitých dat, ale i z toho, že americké prezidentské a parlamentní volby budou opravdu již za dveřmi.

Tato nervozita se může objevit i ve střední Evropě, přičemž v českém případě může být ještě umocněna tím, že se ČNB ve čtvrtek zřejmě odhodlá k velmi neobvyklému kroku – snížit svoji oficiálních úrokovou sazbu na úroveň známou z Japonska. Připomeňme, že Bank of Japan bojující (na rozdíl od ČNB) s skutečnou deflací cíluje svoji oficiální úrokovou sazbu na úrovni 0,1%.

Jan Čermák
Analytik ČSOB

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nesmrtelný Disney?

Dokázali byste najít člověka, který nikdy neslyšel o jediném díle této společnosti? Pravděpodobně ne. I přesto se akcie obchodují o 50 % níže. Disney Company slaví v letošním roce 100 let od založení, jaký bude její vývoj v následujících letech?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

25. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *