Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Hummer centrum: Krach továrny v USA nás neohrozí

Investice 31.05.2010 | 00:17 0 Komentářů

Hummery si prý dnes pořizují lidé, kteří s nimi chtějí prožít dobrodružství

Praha – Značka Hummer, která je proslavená výrobou velkých terénních vozidel, má hodně nejistou budoucnost. Poté, co jejímu vlastníkovi, koncernu General Motors, nevyšly plány s jejím prodejem například do Číny,  je výroba modelů H2 a H3 utlumována.
„Samozřejmě, že nás osud Hummeru zajímá, neboť prodeje aut nás dlouhou dobu živily, v současné době si však troufnu říci, že naše firma přežije, i když se Hummery defiitivně přestanou vyrábět,“ říká Jan Tichý z pražského Hummer centra.
Značnou část náplně Hummera centra podle Tichého v současné době tvoří kromě oprav vozů Hummer také akce pro členy Hummer klubu, tedy hlavně expedice. Provozují rovněž středověkou tvrz ve svém areálu a off roadovou dráhu. Kromě toho dělají školení terénní jízdy a pořádají zážitkové akce například při firemních akcích. 
Hummerů je ve skladech ještě dost
I v současné době si však nový vůz Hummer, řady 2 a 3 může koupit každý, kdo chce. „Ve skladech jsou k dispozici tisíce vyrobených vozů,“ říká Jan Tichý. V současné době měsíčně prodají zhruba 3-4 Hummery, za rok je to 40 až 50 vozidel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.