CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

05. 12. 2019

0 komentářů

Huawei zažalovala amerického telekomunikačního regulátora. Firmu označil za hrozbu pro národní bezpečnost

 

Čínská společnost Huawei, kterou americká Federální komise pro spoje (FCC) označila za hrozbu pro národní bezpečnost, podala již v březnu na regulátora žalobu. Vyplývá to z informací agentury Reuters. 

Kromě Huawei označila komise za hrozbu i čínskou firmu ZTE. Čínské vybavení se má napříště nahradit jinými zařízeními a Huawei se nesmí v USA zúčastnit budování mobilních sítí páté generace. K obdobným krokům vyzvaly USA i své spojence.

„Zákaz porušuje práva společnosti a zákony schválené Kongresem,“ uvedl podle portálu Nikkei Asian Review Dennis Amari, ředitel pro vztahy Huawei s americkou vládou. Rozhodnutí FCC tak prý firmu stigmatizuje.

Sérii žalob společnost Huawei podala po celém světě, například též ve Francii. Podle The Wall Street Journal hrozila Huawei žalovat i českou vládu za vyjádření, že její chytré telefony nejsou bezpečné.

Zdroj: Novinky.cz

REKLAMA

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Trhy zatím platební neschopnost USA neočekávají

Zdroj: Pixabay.com V USA se rozpoutala politická bitva o zvýšení dluhového stropu. Ekonomika by se při černém scénáři mohla dostat do platební neschopnosti, přičemž podle odhadů by USA čekaly problémy už v průběhu října. V minulosti byly podobné dohady spíše politickou hrou […]

Text: Karel Pučelík

21. 09. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.