Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Huawei otevřeně přiznal, že ho sankce Spojených států poškozují

Investice 21.10.2019 | 16:00 0 Komentářů

Čínská technologická firma Huawei připustila, že jí poškozují sankce ze strany USA. Ty zavedl americký prezident Donald Trump, protože se obává, že by čínská technologie mohla být využita ke špionáži. Pravý důvod je ale pravděpodobně jinde. Trump se dlouhodobě snaží oslabit ekonomickou sílu Číny.

Americké sankce znamenají, že tamější společnosti nesmí obchodovat s čínskou firmou. Huawei se podařilo nahradit většinu zařízení z USA. Prubířským kamenem se staly služby od společnosti Google. Čínská firma může nadále používat platformu Android, ale jsou jí zapovězeny služby používající aplikace na této platformě.

Čínský gigant může díky dočasné výjimce využívat soubor aplikací Google Mobile Services jako je obchod Google Play nebo Google Maps. Tato výjimka se však netýká nových přístrojů a Huawei se obává, že tím přijde o zahraniční zákazníky. Proto usilovně pracuje na vlastním operačním systému, kterému dal název Harmony.

Trumpovy sankce se zatím do určité míry míjejí účinkem. Huawei zaznamenal od ledna do září navýšení meziročních tržeb o 27 procent.

Zdroj: Eurozprávy.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.