Středa 28. července. Svátek má Viktor.

HTC má nový vlajkový mobil, konečně s pořádným foťákem

Investice 01.03.2015 | 19:04 0 Komentářů

HTC si také licencovalo technologii Dolby Surround, a nabídne proto u videa i prostorový zvuk. HTC One M9 je poměrně konzervativní.

HTC má nový vlajkový mobil, konečně s pořádným foťákem

Barcelona – Nový vlajkový model HTC One M9 představil v předvečer veletrhu Mobile World Congress v Barceloně tchajwanský výrobce telefonů. Firma už ve třetí generaci sází na elegantní kovový design s výraznou dvojicí reproduktorů na čelní straně telefonu.

Největší změnu u nového modelu představuje fotoaparát s vysokým rozlišením 20 MPx a procesor Snapdragon 810, nejvýkonnější procesor pro telefony na světě.

HTC One M9 je poměrně konzervativní, displej zůstává v podstatě stejný jako u loňského modelu. Má 5“ úhlopříčku (12,5 cm) a FullHD rozlišení. Výkonnější procesor doplňují 3 GB operační paměti. Telefon podporuje paměťové karty, SIM musí být stejně jako u minulého modelu nebo u iPhonů standardu nano SIM.

Reproduktory, které nabízejí nadstandardně kvalitní zvuk, se dočkaly softwarového posílení. HTC si licencovalo technologii Dolby Surround, a tak nabídne u videa i prostorový zvuk. Ukázkové video působilo přesvědčivě, otázkou ale je, jak bude prostorový zvuk fungovat u běžně dostupných videoklipů.

HTC přes zachování podobného designu dokázalo najít prostor pro výrazná vylepšení, respektive odstranění chyb předchozích modelů. Důležité je zejména přesunutí vypínače na pravý bok telefonu z těžko dostupného místa na horní straně telefonu.

Zajímavě vypadá také kombinace dvou kovů – stříbrného kovu na zádech a čele přístroje a zlatého pruhu na bocích. V nabídce budou také další varianty, jistá je zatím černá verze. Ta však vedle stříbrné se zlatými detaily vypadá poměrně nudně.

Novinky ukáže i konkurence

Hlavním konkurentem HTC One M9 bude Samsung Galaxy S6, který se představí oficiálně v neděli večer na akci Samsung Unpacked také v Barceloně, a LG G Flex 2 s ohebným displejem, který je již v předprodeji a začne se v Česku prodávat za 17 tisíc korun. Po uzavření předobjednávek dojde ke zvýšení doporučené ceny na 20 tisíc korun.

Podrobnější představení telefonu HTC One M9 najdete v technologické rubrice sesterského serveru IHNED.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.