Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

HSBC nabízí druhý zajištěný fond v korunách

HSBC začal nabízet 30. tranši svých zajištěných fondů, mezi nimiž nechybí ani fond denominovaný a zajištěný do české koruny.

BRIC růstový fond investuje do akcií čtyř největších rozvíjejících se trhů světa – Brazílie, Ruska, Indie a Číny. Jeho konstrukce umožňuje investorům získat výnos 20 % po třech letech, pokud trhy regionu BRIC vzrostou za dané období alespoň o 20 %. Pokud se tak nestane, prodlouží se doba splatnosti na 6 let a investoři dostanou 75 % z výkonnosti indexu Standard & Poor’s BRIC 40 Index. Minimální investice je 200 000 korun, které investor v případě nepříznivého vývoje na trzích investor dostane zpátky.

V investování do zemí BRIC jsme průkopníkem. Experti HSBC mají díky naší globální síti jedinečný přístup k informacím z lokálních trhů, a dokáží tak zprostředkovat unikátní investiční příležitosti. Tento zajištěný fond byl jimi vytvořen přímo pro klienty v České republice,“ vysvětluje Martin Fuchs, ředitel oddělení investičních produktů HSBC Banky.

Dalšími fondy jsou Fond rozvíjejících se trhů v americkém dolaru se splatností 6 let s maximálním výnosem 46 % za dobu splatnosti a Infrastrukturní růstový fond v britské libře, s dobou splatnosti 5 let a participací 90 %. Minimální investice u těchto fondů je 5 000 USD, resp. GBP. Prodejní období nových zajištěných fondů HSBC trvá do 26. srpna 2008 a vstupní i výstupní poplatky jsou nulové. Pro včasné investory má HSBC připravené bonusové zvýhodnění.

Zdroj: HSBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.