CZK/€ 23.860 +0,15%

CZK/$ 21.880 -0,22%

CZK/£ 27.118 +0,03%

CZK/CHF 23.754 -0,13%

18. 11. 2019

0 komentářů

HP odmítl nabídku převzetí Xeroxem. Považuje ji za podhodnocenou

 

Výrobce počítačů HP odmítl nabídku na převzetí Xeroxem. Nabídka ve výši 33,5 miliardy dolarů je podle firmy HP podhodnocená. HP však nevyloučil, že by sám podal vlastní nabídku na převzetí Xeroxu.  

Xerox je výrobcem tiskových zařízení, a tak většina příjmů pochází z pronájmu a údržby těchto zařízení. V nedávné době oznámil, že odešel ze společného podniku s Fujifilmem, jemuž prodal svůj podíl ve Fuji Xerox. HP je producentem počítačů a prodává též menší tiskárny. Společnost čeká pod taktovkou nového šéfa Enrique Lorese restrukturalizace, v jejímž rámci má být zrušeno na 9 tisíc pracovních míst.

Obě firmy se potýkají s finančními obtížemi v důsledku digitalizace a poklesu potřeby dokumenty tisknout. Fúze by jim tak mohla přinést nemalé úspory.

Zdroj: Patria.cz

 

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Hodnota Bonnet.cz: 8 695,65 Kč

Broker poolová společnost Bonnet.cz byla koupena Chytrým Honzou. Ten z ní plánuje udělat společnost s obratem přes 1 mld. Kč. To značí výborný potenciál… její ocenění ale přesto vychází na 8 695,65 Kč.

Text: Petr Zámečník

07. 05. 2014

Luboš Smrčka: Ovládnutí a převzetí firem

Možná největší klad nové knihy Luboše Smrčky je přímočarost a otevřenost s jakou je napsána. Na rozdíl od obvyklé praxe se zde nepojednává o teoretických případech a nejsou zde definovány nové akademické poučky. V „Ovládnutí a převzetí firem“ je vidět značná znalost praxe a skutečného ekonomického života, která autorovi dovoluje říkat bez zaváhání některé věci, které nebývají nahlas příliš slyšet.

Text: JUDr. Ing. Pavel Novák, Ph.D.

09. 01. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *